ANUNŢ PUBLIC În etapa 2 de elaborare a propunerilor de PUZ şi RLU

ANUNŢ PUBLIC

În etapa 2 de elaborare a propunerilor de PUZ şi RLU

Primarul Comunei Zerind anunţă publicul, autorităţile interesate şi proprietarii terenurilor din zonă despre elaborarea propunerilor de PUZ şi RLU “Modernizarea exploatatiei agricole detinute de Bioventura Agricol prin construirea de spatii de stocare-conditionare, procesare cereale si achizitia de echipamente si utilaje agricole in Comuna Zerind, judetul Arad” în zona cuprinsa intre localitatea Zerind si Iermata Neagra , extravilanul comunei Zerind.

Beneficiarul PUZ-ului este Investitorul privat SC BIOVENTURA AGRICOL SRL , proprietar al terenului în suprafaţă de 19230 mp situat pe teritoriul administrativ al comunei Zerind , extravilanul localităţii Zerind identificat prin CF Nr. 302175 , Nr. cad. 302175, teren arabil .

Proiectantul PUZ-ului este : SC ARHIGEST SRL : – Arh.Delia Ciurariu – sef proiect, cu sediul in judetul Timis , municipiul Timisoara , str. Anton Pan , nr. 1, tel. 0727444378.

Publicul este invitat să consulte documentele privind propunerile de PUZ şi să transmită observaţii şi sugestii asupra acestor documente la sediul Primăriei Comunei Zerind, în perioada 02.05.2017- 26.05.2017.

Se organizează dezbatere publică, ca metodă de consultare, în data de 15.05.2017 , ora 11,00 la sediul primăriei Zerind .

Răspunsurile la observaţiile şi sugestiile transmise precum şi rezultatele informării şi consultării se vor posta pe site-ul primăriei şi afişa la sediul acesteia în termen de 15 zile de la încheierea perioadei de consultare.

Persoanele responsabile cu informarea şi consultarea publicului sunt :

CRAINIC ZENOVIA-responsabil urbanism -tel.0724060791

BONDAR HENRIETTE KATALIN – responsabil cu informarea si relaţii publice –tel.0728842183

PRIMAR

Ec. SIMANDI ALEXANDRU